Istanbul

Ako to je pri všetkých našich výletoch, nejedná sa o klasické spoznávacie zájazdy, kde sa chodí donekonečna po pamiatkach, trávi čas v davoch turistov a kde sa podávajú hlboké a vyčerpávajúce historické výklady. Naše “zájazdy” sú hedonistické.
Chceme žiť. Nasávať atmošku, veľa a dobre papať, ochutnávať, kupovať na tržištiach blbosti, dotknúť sa kultúry a tajomna, pozorovať bežný život a obohcovať ten svoj. S partiou ľudí, ktorá sa vždy vyskladá na parádu.
Počas nášho výletu sa pomotáme starým mestom a štvrťou Sultanahmet aj Beyoglu, nasajeme atmosféru majestátnych mešít a ich nádherných spevov, keď zvolávajú veriacich 5-krát denne zo všadeprítomných minaretov. Budeme piť hektolitre tureckého čaju v bočných uličkách, plaviť sa po Bospore, jesť ako miestni aj sa kochať výhľadmi z terás reštaurácií, necháme sa hýčkať v 500-ročnom tureckom Hammame, budeme jazdiť električkami, omámia nás náboženské tance Dervišov, aj miestna jazzová scéna, dáme si dezert v ikonickom hoteli, kde bývala Agatha Christie a cestujúci z bájneho Orient Expressu, pol dňa si povylihujeme aj na pláži, zamotáme sa v spletitých uliciach Grand Bazaaru, precpeme sa olivami, koreninami, rybami a kebabmi.
Bude to čas dynamický, ale pôžitkársky. 5 dní, priamy let z Bratislavy a partia max. 10 ľudí.

AL ULA – púštna fatamorgána

Aj keď nemusíme, zahalíme sa do šatky a okúsime si život saudských žien. Zistíme, že aj keď sme si mysleli, že nemáme žiadne predsudky a všetko vieme, mali sme ich dosť veľa a po našom výlete vidíme veci o dosť komplexnejšie. Každý a každá z nás si sama bude môcť vytvoriť svoj vlastný názor – na to, ako žijú a fungujú obyvatelia a obyvateľky tejto krajiny, aj krajina samotná.
Táto naša cesta je vhodná pre všetkých tých, ktorí si chcú zažiť Saudskú Arábiu v prvopočiatkoch turizmu a okrem zážitkov z jedinečných prírodných scenérií chcú pochopiť práve aj jej kultúru.
Ubytovaní budeme v charizmatickom púštnom rezorte uprostred dychberúcej scenérie. Ubytovanie je s polpenziou v krásnych bungalowoch, v hlavnej budove je aj vnútorný bazén.

Ayurvéda v Nepále

V rámci rôznorodej ponuky, ktorá je dnes na trhu, nie je ľahké nájsť kliniku, ako je tá naša. Väčšina rezortov na indickom subkontinente lahodí skôr dovolenkárskemu duchu a sú skôr „ľúbivou turistickou pascou“ než ozajstným ajurvédskym liečením. Na našej klinike dostanete pre telo aj myseľ to naj, a to v súlade s pravými zásadami ayurvédy. Tu sa ajurvédske princípy dodržujú NAOZAJ DÔSLEDNE.

Tu sa liečime, obnovujeme, stišujeme. A tomu je prispôsobený celý náš pobyt – strava nastavená podľa individuálnej diagnostiky, denný program plný ozdravných a liečivých procedúr, konzultácie s doktorom.

Ak túžite nechať sa rozmaznávať, masírovať, olejčekovať, liečiť a úplne pritom vypnúť, toto je potom pre vás to pravé. Okrem masáží liečivými olejmi s bylinkami, ktoré si na klinike sami pestujú, program zahŕňa jogu, liečivé kúpele, procedúry špecializované na chrbticu, chodidlá, tvár a hlavu, aj meditačné procedúry.

Únava, stres, syndróm vyhoretia, bolesti hlavy, bolesti pohybového aparátu… s tým všetkým dokáže ajurvédsky pobyt pomôcť. Výsledkom ozdravného pobytu je psychická pohoda, naštartovanie organizmu, omladnutie a príval energie.

Kompletný zoznam procedúr zahrnutých v cene modelového 7-dňového pobytu:

názov procedúry počet procedúr

Konzultácia s ajurvédickým lekárom

1

Kontrolná konzultácia

1

Yoga

3

Neti Karma

Pranayama – dychové cvičenie

2

Čistenie dutín s kanvičkou Neti

2

Očné cvičenia s pohárikom

1

Umytie očí

1

Olejové kloktanie

1

Celotelová relaxačná masáž

2

Celotelová synchronizovaná čistiaca masáž

1

Celotelová čistiaca masáž

2

Celotelová Ubatan masáž

1

Celotelové bylinkové naparovanie

1

Sedací kúpeľ

1

Chrbticový program  Chrbtová masáž

2

Picu 30 min – liatie horúceho oleja na konkrétne miesta s masážou

2

Hlava a nohy  Masáž hlavy

1

Masáž chodidiel

1

Bylinkový kúpeľ na nohy

1

Patra Pinda Bylinky s protizápalovým účinkom prikladané na stuhnuté svaly a bolestivé miesta

1

Pinda Sveda 

1

Picu 30′ min špeciálna terapia s olejom prikladaným na postihnuté miesta a masážou Prvý deň

1

Nasledujúci deň

1

Masáž hlavy

1

Masáž tváre

1

Kozmetická skrášľovacia procedúra tváre

1

Siro Dhara – liatie oleja na tretie oko Prvý deň

1

Nasledujúci deň

2

Cakra Basti – špeciálna terapia zameraná na brušnú oblasť

2

Karna Purana – ušná terapia

2

Netra Tarpana – očná terapia

2

Bylinkový kúpeľ vo vani

1

Celkový počet procedúr

44

Omamný Marakéš

Ťažko nájsť charizmatickejšie a exotickejšie miesto, ako je Marakéš. Toto mesto si v sebe uchováva kus starého sveta. Presne takého, ako sme si v detstve predstavovali pri čítaní orientálnych rozprávok “Tisíc a jednej noci”.

Ponorte sa s nami do omamnej vône argánového oleja v miestnych parných kúpeľoch, nakúpte africké šatky a koreniny v úzkych uličkách mediny, nasajte atmosféru živých trhovísk a najzábavnejšieho námestia pod slnkom Jemaa el-Fnaa, kde sa každý večer spieva a tancuje.

Najvoňavejší kuskus na tisíc spôsobov, trblietavé poklady obchodníkov, čarovné zákutia v spleti staručkých ulíc, neďaleká púšť a neprítomnosť akejkoľvek modernej architektúry robia z tohto mesta živú rozprávku, aké z nášho kontinentu už vymizli.

Bývať budeme v krásnom pôvodnom riáde priamo v medine, kde úplne zabudneme, v ktorom storočí sa nachádzame, pretože všetko tu vyzerá ako v rozprávke! Jednu noc strávime ako beduíni v stane na púšti – ohník, chutná večera a nebo plné hviezd nad našimi hlavami. Nezabudnuteľný zážitok. Kto bude chcieť, môže si pri západe slnka zajazdiť aj na quadoch.

A bude toho ešte oveľa viac! Hoci ide “len” o predĺžený víkend, zážitkov si odnesieme toľko, akoby sme tu strávili dva týždne.