AL ULA – púštna fatamorgána

feministický zájazd
nádherná púštna scenéria ubytovanie v púštnom rezorte pozostatky nabatejskej civilizácie zahalíme sa do niqábu a okúsime život saudských žien
Krajina, ktorá bola donedávna úplne uzavretá turizmu. Dychberúce púštne scenérie a kultúra, akú ste ešte nezažili.

AL ULA – púštna fatamorgána

feministický zájazd
nádherná púštna scenéria ubytovanie v púštnom rezorte pozostatky nabatejskej civilizácie zahalíme sa do niqábu a okúsime život saudských žien
Krajina, ktorá bola donedávna úplne uzavretá turizmu. Dychberúce púštne scenérie a kultúra, akú ste ešte nezažili.
Aj keď nemusíme, zahalíme sa do šatky a okúsime si život saudských žien. Zistíme, že aj keď sme si mysleli, že nemáme žiadne predsudky a všetko vieme, mali sme ich dosť veľa a po našom výlete vidíme veci o dosť komplexnejšie. Každý a každá z nás si sama bude môcť vytvoriť svoj vlastný názor – na to, ako žijú a fungujú obyvatelia a obyvateľky tejto krajiny, aj krajina samotná.
Táto naša cesta je vhodná pre všetkých tých, ktorí si chcú zažiť Saudskú Arábiu v prvopočiatkoch turizmu a okrem zážitkov z jedinečných prírodných scenérií chcú pochopiť práve aj jej kultúru.
Ubytovaní budeme v charizmatickom púštnom rezorte uprostred dychberúcej scenérie. Ubytovanie je s polpenziou v krásnych bungalowoch, v hlavnej budove je aj vnútorný bazén.

Itinerár

Odlet z Viedne spoločnosťou Wizz Air, prílet do Riyadhu, ubytovanie v hoteli, večerný Riyadh.
Preletíme do mesta Al-Ula, najfotogenickejšieho miesta v kráľovstve. Obrovské pieskovcové skalné formácie, ubytovanie v tradičnom rezorte ako z rozprávky pri krásnych skalách, večera.
Hegra, prezývaná aj Saudská Petra - tá istá Nabatejská civilizácia ako v susednom Jordánsku, takmer také isté hrobky, ale o 100 percent turistov menej. Tu naozaj precítime ducha starej civilizácie. Po prehliadke Hegry sa presunieme do oázy, kde sa prejdeme v palmovom tieni, dáme si obed a deň zakončíme na promenáde starého mesta s krásnymi kaviarničkami a obchodíkmi.
Vyberieme sa do neďalekého národného parku na párhodinový hike. Púštna krajina, nádherné kaňony, a 5-tisíc rokov staré maľby na stenách - len tak nadosah, lemujúce našu cestu. Je to vôbec možné, že sa toho normálne môžeme dotknúť? Neskôr surreálna zrkadlová koncertná sieň odrážajúca okolitú púštnu krajinu, večera v hoteli.
Prelet do naspäť do Riyadhu a následne domov do Viedne.

Chcete niečo zmeniť ? Vypracujeme vám itinerár na mieru

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Typ sprievodu
Status
4 nocí (5 dní)
10. 2. - 14. 2. 2025
1090 €
  • slovenský sprievod - Dorota Nvotová
  • ubytovanie v púštnom rezorte
  • doprava po krajine vrátane vnútroštátnych leteniek
  • polpenzia
Posledné miesta

Informácie o termíne

Náš pilotný trip, malá, max 6 členná skupinka, organizujeme bez zisku, len za náklady. Potom pôjde cena hore. Najautentickejšie zážitky sú práve na pilotných výletoch!

Cena zahŕňa: ubytovanie v púštnom hoteli s polpenziou v Al-Ula, všetky aktivity podľa itinerára, všetky transporty podľa itinerára, vstupy do pamiatok, ubytovanie s raňajkami v Riyadhe, slovenský sprievod - Dorota Nvotová
Cena nezahŕňa: letenky (cca 800eur), víza (130 eur, platia sa pri vstupe do krajiny), iná ako uvedená strava