Trek okolo Annapurny

Klasika ešte neumrela…
Annapurna v tesnej blízkosti Stredne náročný trek top výhľady
Našim heslom je HIMALÁJE PRE KAŽDÉHO Žiadne vekové obmedzenia. Netreba skúsenosti, stačí pevná vôľa a dobrá fyzická kondícia. Netreba žiadne skúsenosti s horolezectvom, pokiaľ zvládnete Tatry, dáte aj toto.

Trek okolo Annapurny

Klasika ešte neumrela…
Annapurna v tesnej blízkosti Stredne náročný trek top výhľady
Našim heslom je HIMALÁJE PRE KAŽDÉHO Žiadne vekové obmedzenia. Netreba skúsenosti, stačí pevná vôľa a dobrá fyzická kondícia. Netreba žiadne skúsenosti s horolezectvom, pokiaľ zvládnete Tatry, dáte aj toto.
  • Grandiózne horské scenérie a Annapurna v našej tesnej blízkosti
  • Prechod horským sedlom Thorung La s nadmorskou výškou až 5416 metrov a okraj bájnej Tibetskej planiny
  • Po stopách starovekých ciest používaných ako obchodné cesty medzi Nepálom a Tibetom
  • Mix tibetského Mahayana budhizmu, hinduizmu a množstvo pútnických miest
  • Nezvyčajne široké spektrum klimatických zón v rozsahu od 900 až po 5416 metrov nad morom
  • Najrozličnejšie druhy fauny a flóry, rastlinstva a živočíšstva, ale i rozdielne spôsoby života mnohých domorodých ľudí žijúcich v tejto oblasti

Itinerár

Konkrétne miesto odletu je podľa dohody
Ubytovanie v peknom hoteli v Kathmandu, ktorý dýcha tradíciou.
Prehliadka mesta. Starobylé námestie Durbar s desiatkami chrámov, stovkami holubov a tisíckami ľudí. Zmes farieb a tónov, divoká hudba ozývajúca sa z chrámov, trh s kvetinami a korením, Sadhuovia... Navštívime 5 ročnú žijúcu Bohyňu Kumari v jej chráme, pozrieme si Kathmandu z výšky z chrámu na kopci, v ktorom pobehujú desiatky opíc, odvezieme sa na najsvätejšie budhisticke miesto na svete, kde budú stovky pútnikov, lámov a desiatky kláštorov...Večer si budeme vychutnávať kathmandský nočný život. V okolitých podnikoch to vrie, stretávajú sa tu trekeri, šerpovia, majitelia agentúr, ale aj obyčajní Nepálci, ktorí nemajú až tak hlboko do vrecka. Balenie ruksakov, posledné nákupy a prípravy na trek.
v oblasti Annapurien. Ubytujeme sa v guesthouse a začneme nasávať horský vzduch.
Dramatické úseky himalájskej cesty nenechajú nikoho pospať si... Ubytujeme sa v horskom hotelíku a rozlúčime sa s možnosťou úniku inak, ako po vlastných.
Terasovité ryžové políčka, banánové palmy, usmievaví Nepálčania, denný pochod cca 5 hodín, obed a čaj v guesthousoch v domorodých dedinkách. Vidíme, ako sa krajina postupne mení a “severnie”, zelené ryžové políčka sa postupne menia na ťažko obrábateľné planiny pod horskými masívmi. S každým výškovým metrom vnímame iný ráz krajiny. Nezabudnuteľné výhľady! Veľká skalná stena pripomínajúca mesačnú krajinu, magické výhľady na Manaslu a Annapurnu, ktorá je tak blízko, že si pôjdeme krky vykrútiť, aby sme dovideli na vrchol. Roztočíme modlitebné mlynčeky umiestnené v dedinkách a po prvýkrát na treku pocítime drsný a krásny sever.
Dramatické výhľady na Annapurnu. Za dedinkou Pisang odbočíme z oficiálnej cesty a vystúpime až do nádhernej kamennej dedinky Gyaru. Dáme si čaj v rodinnom guesthouse s priateľským majiteľom a s neskutočným výhľadom na Annapurnu. Môžu sa vyskytnúť prvé príznaky výškovej choroby, preto pôjdeme pomaly. Cestou do Bragy budú výhľady na údolie Manang vyrážať dych. Minieme zvláštne kamenné útvary a ojedinelé ihličnaté stromy a definitívne sa lúčime so zeleňou. Krajina začína vyzerať nehostinne, ale o to lákavejšie a mystickejšie.
Úzke kamenné uličky, kone, pekárne západného typu, ktoré ulahodia našim roztraseným žalúdkom a dokonca aj kino premietajúce „základné“ himalájske filmy. Návšteva budhistickej Gompy. Aklimatizačný výstup do 4000 metrov, kde žije staručký budhisticky lama v malej jaskynke a požehnáva pocestným. Oddýchnutí po prvýkrát prekročíme hranicu 4000 metrov. Budeme pozorovať pasúce sa jaky a bojovať s výškou. Jeden krok sa dá násobiť piatimi. A jeden nádych deliť dvoma. Navlečieme si záložné svetre a večer sa budeme ohrievať pri ohníčku s domorodcami. Ochutnáme tibetské knedličky Momo plnené jačím syrom či tibetský slaný čaj.
malej osady v strede jačích pastvín. Pekný hotel s vlastnou pekárňou. Ochutnáme džús z miestnych bobúľ a miestny preslávený jablčník, ktorý pečie majiteľka Maya. Výhľady z ubytovne sú šialené.
spodného base campu, z ktorého sa nad ráno vydáme na najvyšší bod nášho treku. Kto chce, môže si spraviť aklimatizačný výlet na neďaleký Fulmaya Peak (nazvali sme ho tak pred rokmi my, a zdá sa že sa názov chytil :))
Vyrážame o štvrtej ráno, aby nás nechytili studené ranné vetry. Chodník môže byť zľadovatený a do tmy si budeme svietiť čelovkami. Kroky budú slimačie a hlučný vietor nám bude pískať okolo zababušených hláv. V čajovni v sedle sa rýchlo zahrejeme, odfotíme sa pri tabuli gratulujúcej k náročnému výstupu a budeme sa ponáhľať zdolať ešte náročnejší zostup. Do významného pútnického mestečka Muktinath dorazíme podvečer a ubytujeme sa v kultovom hotely Bob Marley, kde sa väčšina z nás opije od radosti z prejdeného treku. Budeme do rána hrať biliard a tešiť sa.
cesta autobusom po horských cestách do okresného mestečka Jomosom. Výhľady na Dhaulaghiri sú ohromujúce. Očarujúca drsná atmosféra Mustangu je úplne odlišná od tej na druhej strane sedla. V mestečku Jomosom sa konečne dostaneme do kontaktu s internetom, telefónmi, obchodmi a akou takou“civilizáciou“. Oznámime svojim blízkym, že sme prežili prechod a mierime bezpečne nadol.
Konečne zeleň! A to nie hocijaká, v našom hoteli rastú pomarančovníky a je plný kvetov. A rovno pri ňom sú známe kúpele, kde sa nmočíme do horúcej vody (konečne!) a do bazéna nám prinesú vychladené pivečko. No nie je život krásny? Naše stuhnuté svaly si to určite zaslúžia. Presun autobusom do Pokhary. Je tu najvyššie prevýšenie na svete. Sedíme na kávičke pri jazere v 800 metroch a pozeráme na 8000 - covú Annpurnu. Ubytujeme sa v krásnom hoteli priamo pri jazere. Okolo nás bude množstvo kvetov a nás ovládne jeden z najblaženejších pocitov. Dobre zvládnutá práca. Večerný žúr v najlepšej krčme v Nepále - Busy Bee. Live rocková kapela, pivo a záplava miestnej mládeže.
Člnkovanie na jazere, nákupy, relax, masáže a nasávanie kvetinovej vône nás dá dokopy. Kto chce môže skúsiť Paragliding (oficiálne vyhlásený za najkrajsí paragliding na svete) alebo dokoncsa Parahawking (Paraglidovanie s vycvičenými supmi, ktorí lietajú s nami a hľadajú nám termiku)
kde nás už čaká hluk a smrad. Ostaneme obarení tým, ako sme sa sami zmenili a prečistili. Posledná večera a pivo Everest v rockovej krčme.
Rozlúčka s Nepálom a odlet domov so slzami v očiach. Ak máte ranný let, prídete domov ešte v ten istý deň.
Ak máte večerny let, prídete domov až na druhý deň.

Chcete niečo zmeniť ? Vypracujeme vám itinerár na mieru

Toto je najkratšia možná verzia treku.

Ak chcete zažiť niečo skutočné autentické, preč od davov, džípov a komercie, spojte si tento trek s trekom do Naar Phu alebo jeho kombinácií.

Tento trek podmieňuje dobrý zdravotný stav a kondíciu, keďže denne prejdeme cca 15 km. Netreba mať žiadne horolezecké skúsenosti, lana sa ani nedotkneme, pôjdeme iba po vlastných. Osoby s vysokým krvným tlakom alebo osoby s chorobami srdca by sa mali kvôli vysokej nadmorskej výške o možnosti absolvovať tento trek poradiť s lekárom. Žiadne vekové obmedzenia. Netreba skúsenosti, stačí pevná vôľa a dobrá fyzická kondícia. Denne budete chodiť v náročnom teréne. Zlé topánky Vám môžu pokaziť celý výlet. Toto je najdôležitejšia časť výbavy. Musia byť nepremokavé, dobre dýchať a zároveň musia byť aj do zimy. Musíte ich mať pred trekom ROZCHODENÉ!!! To trvá min. 2 týždne. Všetko ostatné môže jemne postrádať kvalitu, a dá sa kúpiť veľmi lacno aj v Nepále, ale topánky nie! Najviac odporúčame topánky Makara, ktoré sa šijú na Slovensku pod Tatrami na mieru a máme ich na našich trekoch odskúšané (nosia ich takmer všetci naši šerpovia). Stoja zhruba toľko isto ako zahraničné Hanwagy, ale vydržia dlhšie, nešmýkajú sa a nebudú Vám smrdieť nohy (čo sa v topánkach s goratexovou kombináciou často stáva). Bližšie informácie nájdete tu: www.makaraobuv.sk 

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Typ sprievodu
Status
14 nocí (15 dní)
Kedykoľvek
1150 €
  • miestny sprievod
Dostupné

Informácie o termíne

Cena zahŕňa: sprievodcu, prehliadku Káthmandú, dopravu autobusom a džípom, ubytovanie v hoteloch a guesthousoch, nosiča, ktorý vám ponesie batožinu, šerpov, všetky permity a povolenia, raňajky v Kathmandu a v Pokhare.

Cena nezahŕňa: medzinárodnú letenku (cca 800 eur), cestovné poistenie s pripoistením pre rizikové športy, Víza (50 USD), stravu (15€/deň), bakšišné pre šerpov (cca 50€)

Víza dostanete priamo na letisku v Kathmandu.

Platný pas musí byť minimálne 6 mesiacov po prílete z treku. Musí mať aspoň jednu voľnú stranu.

Príplatok za jednolôžkovú izbu je 250 eur/osoba

Cena pre jediného účastníka treku je 1590€

Kontaktujte nás

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.