Šťavnatá Kerala

India z pohľadníc
Kochi Varkalské útesy Allepey národný park Nagarhole pobyt na indickej farme
Jeden z najatraktívnejších štátov Indie. Splavíme kéralské kanály, oddýchneme si na najkrajšej indickej pláži, budeme bývať v džungli v domčeku na strome a pozorovať škriekajúce papagáje, strávime čas s miestnymi na indickej farme, kde nás naučia variť miestne špeciality. Toto všetko len za dva týždne, nech sa páči!

Šťavnatá Kerala

India z pohľadníc
Kochi Varkalské útesy Allepey národný park Nagarhole pobyt na indickej farme
Jeden z najatraktívnejších štátov Indie. Splavíme kéralské kanály, oddýchneme si na najkrajšej indickej pláži, budeme bývať v džungli v domčeku na strome a pozorovať škriekajúce papagáje, strávime čas s miestnymi na indickej farme, kde nás naučia variť miestne špeciality. Toto všetko len za dva týždne, nech sa páči!

Jeden z najatraktívnejších štátov Indie. Splavíme kéralské kanály na luxusnom houseboate, navštívime krásne staré portugalské mestečko Kochi, oddýchneme si na jednej z najkrajších indických pláží, kde slnko zapadá až do mora, necháme sa vymasírovať ayurvédskymi špecialistami, hlboko v džungli sa ubytujeme v luxusnom domčeku na strome, ktorý je vo výške 20 metrov a kam nás budú domorodci vlastnoručne vyvážať bambusovým výťahom. Okolo nás budú škriekať tropické vtáky, obklopení nekonečnou zeleňou kéralskej džungle budeme pozorovať indické divé zvieratá. Strávime tri dni na typickej indickej farme, kde nás naučia variť domáce špeciality, budeme jesť z banánových listov a zblížime sa s mietnym koloritom…..to všetko za dva týždne. Nech sa páči. Toto všetko sa dá spraviť aj celkom luxusne a maximálne pohodlne.

Itinerár

letisko odletu si môžete zvoliť podľa želania: Swechat/Budapešť/Praha/iné
Trajektom sa preplavíme na ostrov Kochi. Začneme v Kochine- historickom mestečku na ostrove postavenom Portugalcami. Ubytujeme sa v 300 ročnom starom portugalskom domčeku prerobenom na luxusný hotel.
Budeme sa prechádzať pri mori a obdivovať staré čínske rybárske siete a historické pamiatky. Navštívime najstaršiu indickú synagógu a ochutnáme rybie špeciality. Okolo nás budú samé galérie a útulné kaviarničky.
Vlakom v prvej triede sa presunieme sa ďalej na juh na jednu z najkrajších indických pláží. Ubytujeme sa v útulných chatkách v divokej záhrade plnej kvetov pár minút od malebných Varkalských útesov. Oddýchneme si, necháme sa vymasírovať, a nadýchame sa morského vzduchu. Zacvičíme si jogu a po troch dňoch sa oddýchnutí presunieme opäť na sever.
čaká nás noc v prekrásnom domáckom rezorte priamo na pláži v “Benátkach Indie”. V hoteli nám budú vyvárať miestne špeciality.
Ráno sa nalodíme na náš houseboat. Čaká nás krásna a dobrodružná plavba. Na luxusnom houseboate splavíme kéralské kanály zvané aj Benátky Indie. Okolo nás bude rozmanitá tropická flóra a fauna. Ďalekohladom budeme pozorovať desiatky krásnych migrujúcich vtákov. Budeme míňať miestne dedinky a pozorovať domorodcov. A to všetko z paluby nádherného houseboatu, kde aj prespíme v krásnych kajutách.
Vrátime sa späť do nášho domáckeho rezortu a naposledy si užijeme more.
Autobusom sa presunieme ďalej na sever do národného parku Nagarhole v oblasti Wayanad, ktorý je známy ako najkrajšia časť Keraly je rezerváciou pre tigre indické. Ubytujeme sa v džungľovom luxusnom rezorte v bambusových domčekoch vysoko na stromoch. Do dvadsať metrovej výšky nás budú na bambusovom výťahu ťahať domorodci. Toto je oáza ako z rozprávky.
Zvlnená tropická krajina vyzerajúca ako botanická záhrada. Vyfotíme si celú kartu. Motýle, vtáčiky, kvetinky... Zo svojho domčeka môžete pozorovať celé hodiny zvieratká a džungľu naokolo.
Po 3 dňoch oddychu v džungli sa presunieme na pravú kéralskú farmu do blízkeho okolia Kallapury.
Na chvíľu sa budeme cítiť ako doma. Naučíme sa variť miestne špeciality a spoznáme kolorit miestneho života na vlastnú kožu. Budeme jesť z banánových listov, popíjať sladký indický čaj masala a piecť placky z vody a múky v hlinených drevom rozkúrených nádobách.
Ráno sa rozlúčime s našou novou rodinou a autobusom sa presunieme do mesta Ernakulam. Finálna stanica našej dobrodružnej výpravy.
Usmiati a šťastní, nabití obrovským množstvom zážitkou, dávame z okna lietadla zbohom Indii. Tí, čo majú ranný let, príletia domov ešte v ten istý deň.
Tí, čo majú večerný let, priletia domov až na druhý deň.

Chcete niečo zmeniť ? Vypracujeme vám itinerár na mieru

Žiadosť o e-Visa sa podáva elektronicky.

O víza možno požiadať najviac 120 dní pred cestou. K on-line žiadosti je potrebné doložiť sken fotografie (jpg), sken dátovej stránky pasu (pdf), resp. skeny ďalších dokumentov (v závislosti od typu víz). Poplatok za žiadosť sa uhradí cez internet debetnou/kreditnou kartou MasterCard alebo Visa najneskôr 4 dni pred odletom do Indie. V súčasnosti je poplatok za e-Visa 80 USD.

Osobám, ktoré sa rozhodli stráviť niekoľko dní či týždňov v Indii, sa odporúča podstúpiť niekoľko očkovaní. Ak sa rozhodnete pre očkovanie, treba na to myslieť minimálne 6-8 týždňov pred vycestovaním. Jedno zo základných očkovaní pri cestách do Indie  je proti týfusu. India je tiež známa veľkým počtom voľne sa pohybujúcich psov, takže ani vakcína proti besnote nebude na škodu. Pri dlhodobejších pobytoch sa cestovateľom odporúča vakcinácia proti vírusovej hepatitíde typu A (do 54 rokov) aj hepatitíde typu B. Ak cestujete do Indie v mesiacoch máj až október doporučujeme aj očkovanie proti meningokokovej meningitíde a podávanie antimalarík. KDE SA NECHAŤ ZAOČKOVAŤ Povinné očkovanie vykonávajú očkovacie centrá, ktoré vám po podaní vakcíny vystavia aj medzinárodný očkovací preukaz. V Bratislave to je Inštitút očkovania a cestovnej medicíny a Poliklinika cudzokrajných chorôb, v Martine Klinika infektológie a cestovnej medicíny a v Košiciach Stredisko pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu. Odporúčané očkovania proti hepatitíde, tetanu, týfusu sa bežne vykonávajú aj v ambulancii vášho všeobecného lekára.

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Typ sprievodu
Status
13 nocí (16 dní)
kedykoľvek
1250 €
  • miestni sprievod
Dostupné

Informácie o termíne

Cena zahŕňa:  privítanie na letisku, transfery z/na letisko, všetky transporty, vlakmi, autobusmi, loďami, ubytovanie v jednoduchých,čistých hoteloch, noc na lodi, dve noci na farme, vstup do národného parku, anglicky hovoriaci indický sprievodca Lala.

Cena nezahŕňa: Medzinárodnú letenku (cca 660€), Víza (80USD), stravu, cestovné poistenie, bakšišné

Cena pre jediného účastníka zájazdu je 2250€.

Skupinová cena od 4 osôb je: 1120€/os.

Maximálna veľkosť skupiny 6 osôb.

Kontaktujte nás

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.