Everest Base Camp + Gokyo Lake

Po stopách prvých expedícií…
let do Lukly základný tábor Everest osemtisícovka Kalla Pattar jazero Gokyo
Jeden z najkrajších a najnavštevovanejších nepálskych trekov.

Everest Base Camp + Gokyo Lake

Po stopách prvých expedícií…
let do Lukly základný tábor Everest osemtisícovka Kalla Pattar jazero Gokyo
Jeden z najkrajších a najnavštevovanejších nepálskych trekov.

Jeden z najkrajších a najnavštevovanejších nepálskych trekov. Výstup do základného tábora Everestu (5360) nádherná vyhliadka na himalájske osemtisícovky na Kalla Pattar, pristávanie na adrenalínovom letisku v Lukle, mystický kláštor  Tengboche (3880 m) pod Everestom, ranné meditácie s mníchmi, pozorovanie nočnej oblohy v 5000 m.n.m. Na také veci sa nezabúda.

 

Itinerár

Konkrétne miesto odletu je podľa dohody
Ubytovanie v peknom hoteli v Káthmandú, ktorý dýcha tradíciou. Balenie ruksakov a prípravy na trek.
prehliadka historického centra mesta s námestím Durbar.
Dráha, ktorú postavil dobyvateľ Everestu Sir Edmund Hilary. Jediná dráha na svete postavená do kopca. Dramatické pristávanie pomedzimajestátne kopce na krátku dráhu. Zaručený adrenalín. Dáme si obed a vyrazíme na nenáročný trek do Phakdingu. Stretneme prvé jaky a zbadáme zasnežené kopce.
Z dosť chladného Phakdingu sa vydáme popri rieke Dudh Kosi na pochod údolím. Prejdeme dedinkou Monju, kde sa v novembri 2007 našli nové Yetiho stopy. V mieste sútoku s Bhote Kosi prejdeme po vysokom moste, z ktorého sa nám isto zatočí hlava a začneme prudko stúpať do Namche. Za krátko uvidíme Everest a potom zmizneme v lese, z ktorého sa vynoríme až v Namche. Ubytujeme sa a budeme mať prečo oddychovať.
Voľno. Namche je však zaujímavé a na horské pomery rušné mestečko, kde je aj internet, biliárd, pekárne, cukrárne a obchody s trekingovými potrebami. V niektorých hoteloch sa večer premietajú diapozitívy. Môžeme navštíviť aj miestnu gompu. Pre neposedných klientov je tu možnosť urobiť si jednodňový výlet do šerpských dedín v okolí.
ranný výstup na jazero Gokyo
Kvalita servisu v hoteloch klesá, kvalita výhľadov na hory však stúpa. Nezabudnuteľný západ slnka nad Nuptse nám vynahradí všetky ostatné nepohodlnosti.
Everest Base camp vlastne nieje žiadnym určtým miestom, každá expedícia si ho volí mierne inde. Gorak Shep je však posledná možnosť ubytovania.
Najlepšou vyhliadkou na Everest je Kala Pattar – čierna skala- Výhľad na Everest odtiaľto nám vyrazí dych, ak ešte nejaký budeme mať. Výšková choroba s nami pravdepodobne bude zamätať.
miesto príletu podľa želania

Chcete niečo zmeniť ? Vypracujeme vám itinerár na mieru

Tento trek podmieňuje dobrý zdravotný stav a kondíciu, keďže denne prejdeme cca 15 km. Netreba mať žiadne horolezecké skúsenosti, lana sa ani nedotkneme, pôjdeme iba po vlastných. Osoby s vysokým krvným tlakom alebo osoby s chorobami srdca by sa mali kvôli vysokej nadmorskej výške o možnosti absolvovať tento trek poradiť s lekárom. Žiadne vekové obmedzenia. Netreba skúsenosti, stačí pevná vôľa a dobrá fyzická kondícia.

Denne budete chodiť v náročnom teréne. Zlé topánky Vám môžu pokaziť celý výlet. Toto je najdôležitejšia časť výbavy. Musia byť nepremokavé, dobre dýchať a zároveň musia byť aj do zimy. Musíte ich mať pred trekom ROZCHODENÉ!!! To trvá min. 2 týždne. Všetko ostatné môže jemne postrádať kvalitu, a dá sa kúpiť veľmi lacno aj v Nepále, ale topánky nie!

Najviac odporúčame topánky Makara, ktoré sa šijú na Slovensku pod Tatrami na mieru a máme ich na našich trekoch odskúšané (nosia ich takmer všetci naši šerpovia). Stoja zhruba toľko isto ako zahraničné Hanwagy, ale vydržia dlhšie, nešmýkajú sa a nebudú Vám smrdieť nohy (čo sa v topánkach s goratexovou kombináciou často stáva). Bližšie informácie nájdete tu: www.makaraobuv.sk 

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Cena zahŕňa
Status
16 nocí (18 dní)
3.4 - 20.4.2020
2060 €
  • miestny sprievod
  • letenka
Dostupné

Informácie o termíne

Cena zahŕňa: medzinárodná letenka do 750eur, všetko ubytovanie, trekingový permit do chránenej oblasti Everestu, miestne prelety Kathmandu - Lukla, Namche - Kathmandu, služby nepálskeho (anglicky hovoriaceho) sprievodcu, transfer z letiska a na letisko, nosiča, ktorý vám ponesie batožinu, prehliadka Káthmandú, slovenský sprievod.

Cena nezahŕňa: cestovné poistenie s rizikovým pripoistením (cez nás poisťujeme v Union 5,6eur/deň/os. vrátane poistenia storno zájazdu do 3000eur ), víza (50 USD), stravu (cca 400 Eur), bakšišné šerpom (cca 30 EUR)

Víza dostanete po prílete na letisku v Káthmandú.

Platný pas musí byť minimálne 6 mesiacov po prílete z Nepálu. Musímať aspoň jednu prázdnu stranu.

Kontaktujte nás

16 nocí (19 dní)
Termín podľa dohody
1290 €
  • miestni sprievodca
Dostupné

Informácie o termíne

Cena zahŕňa: všetko ubytovanie, trekingový permit do chránenej oblasti Everestu, miestne prelety Kathmandu - Lukla, Namche - Kathmandu, služby nepálskeho (anglicky hovoriaceho) sprievodcu, transfer z letiska a na letisko, nosiča, ktorý vám ponesie batožinu, prehliadka Káthmandú, slovenský sprievod.

Cena nezahŕňa: medzinárodnú letenku (cca 750eur), cestovné poistenie s rizikovým pripoistením (cez nás poisťujeme v Union 5,6eur/deň/os. vrátane poistenia storno zájazdu do 3000eur ), víza (50 USD), stravu (cca 400 Eur), bakšišné šerpom (cca 30 EUR)

Víza dostanete po prílete na letisku v Káthmandú.

Platný pas musí byť minimálne 6 mesiacov po prílete z Nepálu. Musímať aspoň jednu prázdnu stranu.

Kontaktujte nás