Veľká cesta Indiou – Sever

Uvidíte a zažijete skutočnú Indiu. Celú.
Taj Mahal- miesto zamilovaných Varanasí a posvätná rieka Ganga čajové plantáže Darjeeling hlavné mesto Dilí zlatý chrám v Amritsar
Od Dilí až do Goa, od severu až po juh, naprieč celou Indiou. Uvidíte rôzne typy ľudí, rôzne typy jedál, rôzne typy a farby sárí, rôzne nábožebstvá. To všetko v jednej krajine a len za mesiac. Po tejto ceste sa budete pozerať na svet inými očami- priateľskejšími, pokornejšími, vľúdnejšími. Po tejto ceste si môžete povedať, že poznáte skutočnú Indiu. Celú.

Veľká cesta Indiou – Sever

Uvidíte a zažijete skutočnú Indiu. Celú.
Taj Mahal- miesto zamilovaných Varanasí a posvätná rieka Ganga čajové plantáže Darjeeling hlavné mesto Dilí zlatý chrám v Amritsar
Od Dilí až do Goa, od severu až po juh, naprieč celou Indiou. Uvidíte rôzne typy ľudí, rôzne typy jedál, rôzne typy a farby sárí, rôzne nábožebstvá. To všetko v jednej krajine a len za mesiac. Po tejto ceste sa budete pozerať na svet inými očami- priateľskejšími, pokornejšími, vľúdnejšími. Po tejto ceste si môžete povedať, že poznáte skutočnú Indiu. Celú.
  • Dilí-hlavné mesto Indie, jeho mešity, pevnosti a úzke uličky plné    ligotavých obchodíkov, vôňe bazárov.
  • Slávny Taj Mahal v Agre.
  • Ružové mesto Jaipur.
  • Jaisalmer – preslávené púštne mesto, ktoré sa ako fatamorgána vynorí z púšte. Postavené celé z pieskovca, jeho úzke uličky a staré dlaždice nás presunú v čase.
  • Pôjdeme na ťavách na dva dni do púšte, spanie na dunách, návšteva púštnych dediniek.
  • Modré mesto Jodhpur – komplet celé postavené z modrých domov, s obrovským palácom dominujúcim mestu.
  • Zlatý chrám v Amritsare a jeho tajomná a svätá atmosféra.
  • Varanasí – posvätné mesto mŕtvych. Na brehoch rieky Gangy sa denne spaľujú desiatky tiel. Gháty plné modliacich sa ľudí, svätých mužov a guruov, rituálnych kúpeľov a všadeprítomnej esencie smrti.
  • Starodávnou hračkárskou úzkokoľajkou na svetoznáme čajové plantáže v Darjeelingu, koloniálna architektúra, výhľady na Himaláje, rozkvitnuté rododendróny, tajomné budhistické kláštory

Itinerár

letisko odletu si môžete zvoliť podľa želania: Swechat/Budapešť/Praha/iné
prehliadka mesta, mešita Jama Masjid a stovky modliacich sa moslimov, obrovská pevnosť Red Ford a úzke uličky starých Bazaarov...
Presun vlakom do Agry, prehliadka svetoznámej hrobky Taj Mahalu,tisícky indických návštevníkov a atmosféra najväčšieho pomníka lásky.
Presun vlakom do Jaipuru, prehliadka ružového mesta,palácov a neuveriteľných obchodov so šperkami, nočný presun spacím vlakom do Jaisalmeru
Ráno príchod do Jaisalmeru, prehliadka tohoto nádherného púštneho mesta a jeho úzkych uličiek, nocľah priamo v pevnosti, ktorá sa majestátne vynára z púšte. Nakupovanie superlacných výrobkov z ťavej kože, návšteva staručkých džinistických chrámov.
Ráno vyrazíme na ťavách do púšte na safari na ťavách a celý deň sa budeme motať po dunách a malých púštnych dedinkách. Kto vydrží dlhšie sedieť na ťavom chrbte? Kto nevyrží poputuje vo vozíku s kempingovou výbavou. Karí navarené na ohni v púšti a čaj jemne s pieskom dodajú nášmu dobrodružstvu punc. Prenocujeme v stanoch v púšti a ráno sa vydáme naspäť.
Doobeda sa vrátime do Jaisalmeru, posledné nákupy výrobkov z ťavej kože a večer vlakom do Jodhpuru, slávneho modrého mesta. Nocľah v hoteli.
Deň v prekrásnom modrom Jodhpure, prehliadka paláca, nočným v vlakom do Jaipuru.
Ráno v Jaipure prestúpime na vlak do Dilí, zložíme sa na pol dňa v hoteli, osprchujeme sa a oddýchneme si, čaká nás nočný vlak do svätého mesta Amritsar - jeden z vrcholov nášho výletu.
príchod do Amritsaru, ubytovanie, prehliadka zlatého chrámu. Areál, v ktorom zastal čas - magická hudba, jazero a v ňom chrám na ostrove, celý zo zlata. Stovky pobožných ľudí krúžiacich dookola. Sikhovia v turbanoch a ženy v trblietavých látkach.
Ráno preletíme z Amritsar do Varanasí- ďalšie sväté mesto - najsvätejšie v Indii. Mekka hinduistov. Prehliadka mesta, v ktorom chce každý hinduista zomrieť, byť spopolnený a vhodený do posvätnej Gangy. Bludisko úzkych uličiek, trhy s podobizňami bôžikov, stovky kráv potulujúcich sa mestom a pobožní ľudia modliaci sa k nim. Spaľovanie mŕtvych a pozorovanie západu slnka nad pokojnou hladinou Gangy.
Ranná plavba loďkou po Gange, svätej rieke. Očistné rituály, modliaci sa veriaci, spaľovanie mŕtvol, nasávanie atmosféry. Toto je Indi v tej najsilnejšej koncentrácii. Nočným 16 hodinovým vlakom do Jaipaguiri.
Nočným 16 hodinovým vlakom 16h/letecky 4h (za príplatok) do Jaipaguiri- prestupná stanica pre Darjeeling. Ubytujeme sa v hoteli.
Historickou úzkokoľajkou sa dovezieme do Darjeelingu,mesta, ktoré na jednej strane pripomína koloniálne časy Indie a na druhej strane tu cítiť všadeprítomný Budhizmus a Tibet. Scénické výhľady a šplhanie malého vláčika do himalájskych kopcov, návšteva budhistického kláštora a prvotriedna šálka čaju.
Deň v Darjeelingu, nádherné výhľady na okolité zelené kopce, návšteva čajovej plantáže a výhľady na majestátnu Kachnchengongu - tretí najvyšší kopec na svete. Úplne iný pocit z Indie.
Jeepom dole do New Jaipaguiri a vlakom na noc do Kalkaty.
Strávime deň v šialenom, preľudnenom a chudobnom veľkomeste. Chaos, otrieskané double deckre, paláce, žobráci, charity Matky Terezy a princezovské kočiare.
Dnes sa naše dobrodružstvo končí. Špinaví, ohučaní, zničení ale obohatení o zažítky, ktoré nám zmenia život. Tí, čo majú ranný let, príletia domov ešte v ten istý deň.
Tí, čo majú večerný let, priletia domov na druhý deň.

Chcete niečo zmeniť ? Vypracujeme vám itinerár na mieru

Žiadosť o e-Visa sa podáva elektronicky.

O víza možno požiadať najviac 120 dní pred cestou. K on-line žiadosti je potrebné doložiť sken fotografie (jpg), sken dátovej stránky pasu (pdf), resp. skeny ďalších dokumentov (v závislosti od typu víz). Poplatok za žiadosť sa uhradí cez internet debetnou/kreditnou kartou MasterCard alebo Visa najneskôr 4 dni pred odletom do Indie. V súčasnosti je poplatok za e-Visa 80 USD.

Osobám, ktoré sa rozhodli stráviť niekoľko dní či týždňov v Indii, sa odporúča podstúpiť niekoľko očkovaní.

Ak sa rozhodnete pre očkovanie, treba na to myslieť minimálne 6-8 týždňov pred vycestovaním.

Jedno zo základných očkovaní pri cestách do Indie  je proti týfusu.

India je tiež známa veľkým počtom voľne sa pohybujúcich psov, takže ani vakcína proti besnote nebude na škodu.

Pri dlhodobejších pobytoch sa cestovateľom odporúča vakcinácia proti vírusovej hepatitíde typu A (do 54 rokov) aj hepatitíde typu B.

Ak cestujete do Indie v mesiacoch máj až október doporučujeme aj očkovanie proti meningokokovej meningitíde a podávanie antimalarík.

KDE SA NECHAŤ ZAOČKOVAŤ

Povinné očkovanie vykonávajú očkovacie centrá, ktoré vám po podaní vakcíny vystavia aj medzinárodný očkovací preukaz. V Bratislave to je Inštitút očkovania a cestovnej medicíny a Poliklinika cudzokrajných chorôb, v Martine Klinika infektológie a cestovnej medicíny a v Košiciach Stredisko pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu.

Odporúčané očkovania proti hepatitíde, tetanu, týfusu sa bežne vykonávajú aj v ambulancii vášho všeobecného lekára.

Ak máte dostatok času a chuti, určite doporučujeme spojiť Veľkú cestu Indiou dokopy (Sever+Juh). To všetko za 30 dní!

18. deň pokračuje preletom do Kochi Veľká cesta Indiou- Juh

Cena zájazdu v kombinácii (sever+juh) je 2030€/os.

Cena zájazdu pre jediného účastníka je 3 720€.

Skupinová cena od 4 osôb je 1750€/os.

V prípade, že by ste chceli ubytovanie v krajších 3*hoteloch (zmeniť budget na comfort) príplatok je 350€/os. v dvojlôžkovej izbe a 500€ pre jednolôžkovú izbu.

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Cena zahŕňa
Status
16 nocí (18 dní)
kedykoľvek
1190 €
  • miestny sprievod
Dostupné

Informácie o termíne

Cena zahŕňa:  privítanie na letisku, transfery z/na letisko, všetky transporty lietadlami, vlakmi, autobusmi, ubytovanie v jednoduchých,čistých hoteloch, vstupné do Taj Mahal, anglicky hovoriaci indický sprievodca Lala.

Cena nezahŕňa: Medzinárodnú letenku (cca 660€), Víza (80USD), stravu, cestovné poistenie, bakšišné

Cena pre jediného účastníka zájazdu je 1990€.

Skupinová cena od 4 osôb je 1050€/os.

V prípade, že si chcete vybrať 13.deň presun do Jaipaguiri letecky (4hod let cez Dilí) doplatok je pre jediného účastníka 200€ pre 2 a viac účastníkov 150€.

V prípade, že by ste chceli ubytovanie v krajších 3*hoteloch (zmeniť budget na comfort) príplatok je 200€/os. v dvojlôžkovej izbe a 400€ pre jednolôžkovú izbu.

Kontaktujte nás