To naj z Nepálu

Objavíme rozmanitosť tejto krajiny.
Annapurna v tesnej blízkosti rafting na divokej rieke Seti safari v národnom parku Chitwan
Vybrali sme to najlepšie, čo Nepál ponúka. Trek v horách s top výhľadmi na Annapurnu, rafting nad divokej rieke Seti a safari v národnom parku Chitwan, ktorý bol pre svoju jedinečne zachovanú faunu a flóru zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO

To naj z Nepálu

Objavíme rozmanitosť tejto krajiny.
Annapurna v tesnej blízkosti rafting na divokej rieke Seti safari v národnom parku Chitwan
Vybrali sme to najlepšie, čo Nepál ponúka. Trek v horách s top výhľadmi na Annapurnu, rafting nad divokej rieke Seti a safari v národnom parku Chitwan, ktorý bol pre svoju jedinečne zachovanú faunu a flóru zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO

To najlepšie z Nepálu. Treking, rafting, safari, mystické chrámy. Pozorovanie nočnej oblohy- žiarivojasná obloha nám ponúkne pohľad na hviezdy, ktorých sa budeme môcť dotknúť.. Ranné meditácie s mníchmi v horskom kláštore. Výhľady na Annapurnu týčiacu sa 8000 metrov nad nami, rafting na kryštálovo čistej rieke v džungli, kemping v domorodej dedinke, karavány jakov a čaj s jačím maslom. Safari, jazda na slonoch a pozorovanie nosorožcov, tigrov a krokodílov. Nakoniec starobylé Káthmandú, v ktorom pôjdeme do najlepších rockových podnikov. 17 dní nabúchaných zážitkami. Tými na celý život.

Itinerár

Konkrétne miesto odletu je podľa dohody (VIE, BUD, BTS, PRG, iné)
privítanie na letisku v Káthmandú a transfer do centra mesta. Ubytujeme sa v peknom hoteli, ktorý dýcha tradíciou.
Prehliadka hlavného mesta. Starobylé námestie Durbar s desiatkami chrámov, stovkami holubov a tisíckami ľudí. Zmes farieb a tónov, divoká hudba ozývajúca sa z chrámov, trh s kvetinami a korením, Sadhuovia... Navštívime 5 ročnú žijúcu Bohyňu Kumari v jej chráme, pozrieme si Kathmandu z výšky z chrámu na kopci, v ktorom pobehujú desiatky opíc, odvezieme sa na najsvätejšie budhisticke miesto na svete, kde budú stovky pútnikov, lámov a desiatky kláštorov...Večer si budeme vychutnávať kathmandský nočný život. V okolitých podnikoch to vrie, stretávajú sa tu trekeri, šerpovia, majitelia agentúr, ale aj obyčajní Nepálci, ktorí nemajú až tak hlboko do vrecka. Balenie ruksakov, posledné nákupy a prípravy na trek.
v oblasti Annapurien. Ubytujeme sa v guesthouse a začneme nasávať horský vzduch.
Dramatické úseky himalájskej cesty nenechajú nikoho pospať si... Ubytujeme sa v horskom hotelíku a rozlúčime sa s možnosťou úniku inak, ako po vlastných.
Terasovité ryžové políčka, banánové palmy, usmievaví Nepálčania, denný pochod cca 5 hodín, obed a čaj v guesthousoch v domorodých dedinkách. Vidíme, ako sa krajina postupne mení a “severnie”, zelené ryžové políčka sa postupne menia na ťažko obrábateľné planiny pod horskými masívmi. S každým výškovým metrom vnímame iný ráz krajiny. Nezabudnuteľné výhľady! Veľká skalná stena pripomínajúca mesačnú krajinu, magické výhľady na Manaslu a Annapurnu, ktorá je tak blízko, že si pôjdeme krky vykrútiť, aby sme dovideli na vrchol. Roztočíme modlitebné mlynčeky umiestnené v dedinkách a po prvýkrát na treku pocítime drsný a krásny sever.
Dramatické výhľady na Annapurnu. Za dedinkou Pisang odbočíme z oficiálnej cesty a vystúpime až do nádhernej kamennej dedinky Gyaru. Dáme si čaj v rodinnom guesthouse s priateľským majiteľom a s neskutočným výhľadom na Annapurnu. Môžu sa vyskytnúť prvé príznaky výškovej choroby, preto pôjdeme pomaly. Cestou do Bragy budú výhľady na údolie Manang vyrážať dych. Minieme zvláštne kamenné útvary a ojedinelé ihličnaté stromy a definitívne sa lúčime so zeleňou. Krajina začína vyzerať nehostinne, ale o to lákavejšie a mystickejšie.
Minieme zvláštne kamenné útvary a ojedinelé ihličnaté stromy a definitívne sa lúčime so zeleňou. Krajina začína vyzerať nehostinne, ale o to lákavejšie a mystickejšie.
Úzke kamenné uličky, kone, pekárne západného typu, ktoré ulahodia našim roztraseným žalúdkom a dokonca aj kino premietajúce „základné“ himalájske filmy. Návšteva budhistickej Gompy. Aklimatizačný výstup do 4000 metrov, kde žije staručký budhisticky lama v malej jaskynke a požehnáva pocestným. Oddýchnutí po prvýkrát prekročíme hranicu 4000 metrov. Budeme pozorovať pasúce sa jaky a bojovať s výškou. Jeden krok sa dá násobiť piatimi. A jeden nádych deliť dvoma. Navlečieme si záložné svetre a večer sa budeme ohrievať pri ohníčku s domorodcami. Ochutnáme tibetské knedličky Momo plnené jačím syrom či tibetský slaný čaj.
Z Manangu odbočíme z oficiálnej cesty a vystúpime až do nádhernej kamennej dedinky Gyaru.
Malebné mestečko Pokhara a výhľady na Annapurny, Machapuchare a Dhaulaghiri. Vypravíme sa na loďkách po jazere a navštívime hinduistický chrám na ostrove. Kto chce môže absolvovať najkrajší paragliding na svete.
Sen každého vodáka! Nádherne modrá rieka roztopašne tečúca nedotknutou džungľou, kadiaľ nevedú žiadne elektrické drôty ani asfaltové cesty. Budeme sa plaviť okolo domorodých dediniek, kde ľudia žijú skromne v slamených domčekoch a obrábajú svoje políčka. Veselí dedinčania a hlavne ich deti na nás budú mávať z brehu a zo svojich malých drevených kanoe. Lanové mosty, opice, liany a obed na pláži pri rieke. Večer kemp v jednej z domorodých dediniek pri brehu rieky. Spať budeme v stane a spacáku, jesť jedlo uvarené na ohni. Možno si k nám prisadnú domorodci a zaspievajú miestne ľudové piesne.
Unavení a nabití adrenalínom sa vrátime späť do Pokhary, kde prespíme a ráno sa vydáme za ďalším dobrodružstvom- smer Chitwan.
Ubytujeme sa v slamenej chyži pri rieke, do ktorej sa chodia napájať nosorožce a tigre. Na priedomí chyže budeme popíjať čerstvé džúsy z tropického ovocia a ďalekohľadom sledovať divokú zver. Za západu slnka pôjdeme na výlet na slonoch, z chrbtov ktorých budeme sledovať nosorožce motajúce sa po džungli vo vysokej tráve. Budeme mať šťastie a uvidíme celú nosorožiu rodinku?
Národný park Čitván je chránené územie, ktoré zaberá plochu až 932 km² a nachádza sa v ázijskom Nepále. Bol založený v roku 1973, čo z neho robí vôbec najstarší nepálsky národný park. Pre svoju jedinečne zachovanú faunu a flóru bol park v roku 1984 zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO
Veľmi skorý budíček, ktorý však stojí za to. Za východu slnka sa budeme plaviť v tenučkej kanoe po rieke, z ktorej stúpa ranná hmla odrážajúca prvé ranné lúče. Všetky zvieratá sa budú prebúdzať spolu s nami, neuveriteľné spektrum farebných vtákov a kačíc. Keď budeme míňať krokodíly, sotva budeme dýchať, aby sme kanoe neprevrhli. Po vylodení sa na opačnom brehu budeme pokračovať so sprievodcami v trojhodinovom treku cez džungľu. Možno stretneme nosorožce, tigre, alebo aj divé slony. Uvidíme rastliny a prírodu, akú sme nikdy nevideli
cesta autobusom nám zaberie takmer celý deň a to prejdeme iba necelých 100km. Kde nás už čaká hluk a smrad. Ostaneme obarení tým, ako sme sa sami zmenili a prečistili. Posledná večera a pivo Everest v rockovej krčme.
Rozlúčka s Nepálom a odlet domov so slzami v očiach. Ak máte ranný let, prídete domov ešte v ten istý deň.
Ak máte večerny let, prídete domov až na druhý deň.

Chcete niečo zmeniť ? Vypracujeme vám itinerár na mieru

Tento trek podmieňuje dobrý zdravotný stav a kondíciu, keďže denne prejdeme cca 15 km. Netreba mať žiadne horolezecké skúsenosti, lana sa ani nedotkneme, pôjdeme iba po vlastných. Osoby s vysokým krvným tlakom alebo osoby s chorobami srdca by sa mali kvôli vysokej nadmorskej výške o možnosti absolvovať tento trek poradiť s lekárom. Žiadne vekové obmedzenia. Netreba skúsenosti, stačí pevná vôľa a dobrá fyzická kondícia.

Denne budete chodiť v náročnom teréne. Zlé topánky Vám môžu pokaziť celý výlet. Toto je najdôležitejšia časť výbavy. Musia byť nepremokavé, dobre dýchať a zároveň musia byť aj do zimy. Musíte ich mať pred trekom ROZCHODENÉ!!! To trvá min. 2 týždne. Všetko ostatné môže jemne postrádať kvalitu, a dá sa kúpiť veľmi lacno aj v Nepále, ale topánky nie! Najviac odporúčame topánky Makara, ktoré sa šijú na Slovensku pod Tatrami na mieru a máme ich na našich trekoch odskúšané (nosia ich takmer všetci naši šerpovia). Stoja zhruba toľko isto ako zahraničné Hanwagy, ale vydržia dlhšie, nešmýkajú sa a nebudú Vám smrdieť nohy (čo sa v topánkach s goratexovou kombináciou často stáva). Bližšie informácie nájdete tu: www.makaraobuv.sk 

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Cena zahŕňa
Status
16 nocí (18 dní)
kedykoľvek
2150 €
  • miestny sprievod
  • plná penzia
Dostupné

Informácie o termíne

Cena zahŕňa: sprievodcu, prehliadku Kathmandu, dopravu autobusom a džípom, ubytovanie v hoteloch a guesthousoch, nosiča, ktorý vám ponesie batožinu, šerpov, všetky permity a povolenia, raňajky v Kathmandu a v Pokhare.

Cena nezahŕňa: medzinárodnú letenku (cca 660-760€), cestovné poistenie s pripoistením pre rizikové športy, Víza (50 USD), bakšišné pre šerpov (cca 30€)

Víza dostanete priamo na letisku v Káthmandú.

Platný pas musí byť minimálne 6 mesiacov po prílete z treku a mať aspoň jednu voľnú stranu.

Skupinová cena od 4 osôb je 1970€/os.

Tento zájazd nie je možné ísť individuálne.Najmenší počet sú dvaja účastníci.

Kontaktujte nás