Nepál a Tibet

budhistická cesta
trek okolo Annapurny Pokhara kláštory v Tibete Potala palác
Výborná kombinácia dvoch budhistických himalájskych krajín. Dva týždne nabúchané aktivitami a zážitkamni, na ktoré isto nezabudnete.

Nepál a Tibet

budhistická cesta
trek okolo Annapurny Pokhara kláštory v Tibete Potala palác
Výborná kombinácia dvoch budhistických himalájskych krajín. Dva týždne nabúchané aktivitami a zážitkamni, na ktoré isto nezabudnete.

Výborná  kombinácia dvoch budhistických himalájskych krajín. Zažijete atmosféru staručkého Káthmandú, oddýchnete si v záhradách v Pokhare, zatrekujete si v oblasti Annapurien a Dhaulaghiri s výhľadmi na osemtisícovky, navštívite zabudnuté kamenné dedinky a potom sa presuniete džípom do Tibetu, kde si pozriete množstvo kláštorov po ceste do Lhasy a vyvrcholením bude Potala palác – niekdajšie Dalajlámovo sídlo v Tibete.

Dva týždne nabúchané aktivitami a zážitkamni, na ktoré isto nezabudnete.

Itinerár

Odlet z Viedne/Bratislavy/Prahy/Budapešti (podľa želania)
Stretneme sa na letisku a presunieme sa do krásneho hlavného mesta Nepálu- do tradičného névarského hotela vyzdobeného pôvodnými nepáslkymi sochami, maľbami a drevorezbami. Po krátkom oddychu nasleduje prehliadka Káthmandú – Buddhistické stúpy Boudhanáth a Swayambhu, s tisíckami mníchov a desiatkami kláštorov, množstvo opíc a pútnikov, starobylé námeste Durbar Square, nádych skutočnej atmosféry Nepálu.
Polhodinový let popri majestátnych Himálajach do mestečka pri jazere - do Pokhary. Pokhara je jedným z najpozoruhodnejších prírodných krás údolia . Je to jediné miesto na svete , odkiaľ je možné mať nádherný panoramatický výhľad z pozície v 800 metroch na zasnežené vrcholky hôr vyšších ako 8000 metrov . Nasávanie čerstvého vzduchu z hotelových záhrad s výhľadom na majestátne hory.
Krátky prelet z Pokhary do mestečka Jomson. Z Jomsomu sa 3 hodinovou nenáročnou prechádzkou pozdĺž brehu rieky Kaligandaki dostaneme do stredovekej dediny Kagbeni . Ubytujeme sa v malom horskom hotelíku a pôjdeme navštíviť miestny 500-ročný kláštor.
Trek v nádhernej himalájskej krajine horného Mustangu, doteraz neprístupnej turistom bez špeciálneho povolenia. Pred pár rokmi však vydala vláda povolenie na týchto pár dedín blízko hranice horného a dolného Mustangu, a tak sa teraz môžeme kochať skutočnou nádherou. Výstup do starobylej dedinky Jhong (3540m) s dominujúcim kláštorom na kopci, majestátne výhľady na osemtisícovku Dhaulaghiri z miestnej čajovne, a potom pozvoľný výstup do cieľového pútnického mestečka Muktinath .
Ráno navštívime slávny Muktinatský chrám, ktorý je rovnako svätý pre Budhistov ako aj pre Hinduistov, poprechádzame sa v jeho záhradách, necháme si požehnať od miestneho Sádhu a poberieme sa na džípe späť do Jomosonu, kde sa ubytujeme v hoteli.
Ráno nás čaká let do Pokhary a následne let do Káthmandú, kde prespíme v tom istom hoteli ako na začiatku.
Vyrazíme skoro ráno a užijeme si jazdu krásnou nepálskou krajinou, až prídeme na Tibetské hranice. Po vykonaní nevyhnutných hraničných formalít na oboch stranách budeme meniť naše vozidlo a a vyrazíme do Nyalam. Prenocovanie v penzióne.
Povezieme sa cez zelené nížiny do suchej, vyprahnutej krajiny Tibetskej náhornej plošiny . Džíp prejde cez niekoľko vysokých miest vrátane Lalung La 5050m.n.m. , odkiaľ môžete mať prekrásny výhľad na himalájske kopce, vrátane Mt. Everest. Prenocovanie v penzióne.
Po raňajkách budeme pokračovať v dobrodružstve. Jazda okolo osamelých kláštorov a táborov kočovných pastierov. Džíp prejde cez najvyšší priechod našej cesty, na Gjamtso La 5220 m.n.m. , pred tým než znovu zostúpi do pustej nádhery tibetskej pláne.
Dnes budeme mať veľkú šancu navštíviť ohromujúci kláštor Tashilungpo, jeden z najväčších fungujúcich kláštorov v Tibete, ako aj ďalšie historické mestá v Tibete . V Gyantse, navštívime kláštor na Pelkor a Gyantse Kumbum . Kumbum je veľká zlátá klenutá stupa mnohými kaplnkami s impozantnými tibetskými budhistickými nástennými maľbami. Prenocovanie v hoteli.
Po raňajkách začíname dlhú cestu cez priechod Karo La (5 045 m.n.m.), odkiaľ bude možné pozorovať obrovské ľadovce niekoľko sto metrov od nás. Cestou sa dostaneme k brehom krásneho tyrkysového jazera Yamdrok – TSO , budeme prechádzať cez vrch Khamp La v 4794m.n.m. a pokračovať až do Lhasy- hlavného mesta Tibetu. Tu sa ubytujeme v hoteli.
Celodenná prehliadka hlavného mesta. Ako prvé, navštívime Potala Palace. Tento palác je základnou dominantou hlavného mesta a je prekvapivým výtvorom východnej architektúry. Prvý pohľad na tento palác bude okamihom, na ktorý budete spomínať mnoho rokov. Palác z 5. storočia n.l. bol kedysi domovom Dalajlámov. V popoludňajších hodinách návštívime kláštor Drepung- najväčší kláštor na svete, kde žije 10 tisíc mníchov. Kláštor sa ukrýva v skalnatých hrebeňoch hôr hneď za mestom.
Let z Lhasy do Káthmandú, ubytovanie v našom hoteli.
Posledné výhľady na grandiózne kopce z okna lietadla. Ranné lety majú príchod domov ešte v ten istý deň.
Večerné lety majú príchod domov až na druhý deň doobeda.

Chcete niečo zmeniť ? Vypracujeme vám itinerár na mieru

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Cena zahŕňa
Status
13 nocí (15 dní)
kedykoľvek
2900 €
  • miestny sprievod
Dostupné

Informácie o termíne

Cena zahŕňa: ubytovanie v 3- hviezdičkovom hoteli v Káthmandú a Pokhare, ubytovanie v jednoduchých hotelíkoch na horách, sprievodcu, nosiča batožiny, prelet Káthmandú-Pokhara-Káthmandú, prelet Pokhara-Jomosom-Pokhara, Lhasa-Káthmandú, všetky transporty taxíkmi, džípmi a autobusmi podľa potreby, Prehliadky mesta v Káthmandú a v Tibete, transport do Tibetu, všetky potrebné povolenia a permity do hôr.

Cena nezahŕňa: medzinárodnú letenku (cca 660-760€), cestovné poistenie s pripoistením pre rizikové športy, Víza (50 USD), stravu (15€/deň), bakšišné pre šerpov (cca 30€)

Víza dostanete priamo na letisku v Káthmandú.

Platný pas musí byť minimálne 6 mesiacov po prílete zo zájazdu a musí mať aspoň dve voľné strany.

Skupinová cena na vyžiadanie v CK.

Maximálna veľkosť skupiny je 6.

Tento trek sa nedá ísť individuálne. Najmenší počet sú dvaja účastníci.

Kontaktujte nás