Čaro Bhutánu

cesta do zakázaného kráľovstva
kláštor Taktshang prelet nad Himalájami India Nepál
Ako vypnúť realitu? Preneste sa na týždeň sem!

Čaro Bhutánu

cesta do zakázaného kráľovstva
kláštor Taktshang prelet nad Himalájami India Nepál
Ako vypnúť realitu? Preneste sa na týždeň sem!

Zážitok začína v momente, keď sa v lietadle prederiete cez oblaky a         zbadáte majestátne Himaláje. Za dobrej viditeľnosti možno uvidíme aj       Everest. Po prílete sa premiestnime do hlavného mesta Timphu. Navštívime  Zorig Chusum Inštitút – dieľňu tradičného umenia, uvidíme aj Bhutánske  národné zviera – Takin, nafotíme dychberúce fotky na Sangyang View Point,  odkiaľ uvidíme celé Timphu a nakoniec navštívime Trashichhoe Dzong –  krásnu pevnosť – chrám – typická bhutánska stavba, ktorá zahrňuje vládne kancelárie a aj náboženské priestory.

Ranná návšteva víkednového trhu v Timphu nám rozprúdi krv. Davy ľudí v tradičných farebných odevoch, stánky, kruté zjednávanie a hlavne – úžasný lokálny zážitok! Neskôr vystúpime k Cheri Gompa, postavenej v roku 1620 a uvidíme aj Wildlife sanctuary s krásnymi Bhutánskymi vtákmi. Neskôr navštívime výrobňu ručne robeného bhutánskeho papiera-bhutánska tradičná výroba už od 8. storočia. Deň ukončíme v kláštore pre budhistické mníšky Thangtong Dewachen.

Návšteva Trongsa Dzhong – budhistickej pevnosti, z ktorej vládli prvý dvaja bhutánski králi a Trongsa múzeum, venované korunovačným ceremóniám. Presunieme sa údolia Bhumtang a poceste navštívime malebné dedinky.

Jambay Lhakhang – jeden zo 108 kláštorov postavených kráľom Songtsen Goenpo v ôsmom storočí na vyhnanie diabolských duchov v himalájskom regióne. Prejdeme sa do Tamzhing Lhakhang “ Chrámu dobrého posolstva” a navštívime posvätné jazero Mebar Tsho (jazero horiaceho ohňa).

Dvojhodinová cesta do vnútrozemia Bhutánu, do mestečka Punakha nás dovedie k najimpozantnejšej pevnosti – Punakha Dzong, malebne položenej pri rieke. Máme tu čo spoznávať, a tak ostávame celý deň a prespíme tu v hoteli.

V neposlednom rade vrchol nášho výletu – výstup ku kláštoru Taktshang prezývaného aj Tiger’s nest. Je zasadený do prudkého skalného útesu a je to snáď najznámejšia stavba Bhutánu. Legenda vraví, že Guru Rimpoche priletel na toto miesto v ôsmom storočí na chrbte tigrice.  Po kláštore zakotvíme na miestnej farme, kde si budeme vychutnávať vidiecky bhutáncky život a horúce kúpele.

 

Bhután jednoznačne doporučujeme spojiť s návštevou Indie alebo Nepálu, nakoľko v týchto krajinách sú povinné prelety do Bhutánu.

Viac o ceste na mieru priamo v CK.

Termíny a ceny

Počet nocí / Termín
Cena
Cena zahŕňa
Status
7 nocí (9 dní)
kedykoľvek
0 €
  • miestny sprievod
Dostupné

Informácie o termíne

Tento zájazd je možné prepojiť aj s výletom po Nepále alebo/a  Indii. Jeden z prestupov (Káthmandú alebo Dilí) je nevyhnutný, a preto môžete využiť túto zástavku na spoznávanie okolia.

Pre viac informácii u nás v CK. Po dohode Vám spravíme zájazd na mieru.

Kontaktujte nás