Izrael

 
 

Izrael je pulzujúca krajina plná kontrastov, slnka a temperamentných ľudí. Veríme, že sa tu dá prežiť viac ako zbesilý hon za náboženskými pamiatkami. Privíta vás Tel Aviv v eklektickom štýle, trochu ušmudlaný ale za každej okolnosti cool. Plný moderných výškových budov, v ktorých tieni sa schovávajú staré štvrte s akcentmi 19teho storočia, art-deca a funkcionalizmu. Štýlové kaviarne v tieni rozložitých stromov i hlučný zaľudnený bazaar s výborným jedlom a najlepším ovocím a zeleninou.  Izraelci pochádzajú zo všetkých možných krajín a kultúr od Iráku až po Austráliu, otvorení a priami nemajú veľmi čas na zdvorilé oťukávanie. Zbohom, upätá Európa.

Svieti tu silné slnko a množstvo zelene spríjemňuje jeho spaľujúce teplo. Nájdete tu šťavnaté zelené planiny na zvlnených dunách, fascinujúcu vyprahnutú púšť, more živé aj Mŕtve, pramene a vodopády sladkej vody.

Môžete okúsiť koľko sa vám ráči. Dať si oddychovú dovolenku pri pláži, počas ktorej zažijete vzrušenie z inej kultúry a odpútate sa na chvíľu od tej našej. Alebo si dáte aj poznávaciu cestu: z historického Jeruzalema kde sa miešajú tri náboženstvá, na návštevu do púšte. Za liečivým Mŕtvym morom a potom zvitkami z Qumránu, do križiackeho mesta Akko a do modernej Haify, do rímskych kúpeľov a potom byzantských kostolov v Nazarete. Uvidíte ortodoxných židov aj tancujúcich Nachmanin, nahodenú podľa poslednej módy, mládež v nočnom klube aj zahalené arabky, mystické drúzky a kresťanské pútničky, drzé arabské deti a ojarmulkovaných blonďáčikov s pejzmi.
Pokocháte sa na trhu tovarom od výmyslu sveta a ochutnáte božské miestne špeciality. Dáme vám tú pravú zmes všetkého čo tu je a ešte omnoho viac. Budete odchádzať nadšení a so slnkom v duši.